Kineto Consult

Kinetoterapeut

Candidatul Ideal

– persoană sociabilă, răbdătoare
– bune abilități de comunicare și relaționare, orientare spre nevoile pacientului
– atitudine pozitivă, promptitudine în realizarea sarcinilor, seriozitate și responsabilitate
– abilități de muncă în echipă
– studii superioare absolvite de licență în domeniul kinetoterapie sau balneofiziokinetoterapie și recuperare

Descrierea jobului

– Evaluarea și alcătuirea programelor de recuperare a deficienţelor fizice și motorii a pacientilor;
– Efectuarea exercițiilor și tehnicilor specifice, realizate manual sau cu aparate de fizioterapie;
– Urmărirea cu atenție a stării pacienţilor pe perioada aplicării procedurilor de recuperare;
– Utilizarea corectă și cu responsabilitate a aparaturii din dotarea cabinetului, pentru care oferim training;
– Adaptarea planului de recuperare, în funcţie de nevoile și evoluţia stării de sănătatea a pacientului;
– Menținerea legăturii și cu ceilalți specialiști din cadrul clinicii;
– Luarea tuturor măsurilor necesare pentru evitarea accidentărilor ce pot apărea în timpul desfășurării programului de recuperare medicală;
– Implicarea în activitățile complementare ale organizației;
– Implicarea în activități (altele decat cea de recuperare) pe care organizația le are în program;
– Respectarea codului de etică și de deontologie profesională;

Oferim:
– Salariu motivant
– Instruire de specialitate
– Posibilitati de dezvoltare profesionala continua intr-un mediu de lucru profesionist;
– Loc de munca stabil;

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx